2016

EREDMÉNYEK

Legjobb Előadó:
ADRIANA BIGNANI LESCA
Szerep: The Angel (Bruno Coli: The Angel of the Odd)
A pisai Verdi Színház produkciója (Olaszország)

Legjobb Produkció
EÖTVÖS PÉTER: SENZA SANGUE
Az Opera Grand Avignon produkciója (Franciaország)
Rendező: ALFÖLDI Róbert
BARTÓK BÉLA: A KÉKSZAKÁLLÚ HERCEG VÁRA
Az Opera Grand Avignon produkciója  (Franciaország)
Rendező: Nadine DUFFAUT

A zsűri különdíja:
HANS WERNER HENZE: ELÉGIA IFJÚ SZERELMESEKÉRT
A Liszt Ferenc Zeneakadémia hallgatóinak előadása,
Rendező: ALMÁSI-TÓTH András

ARTE Közönségdíj:
The Omnibus Opera, a Szerb Nemzeti Színház – Novi Sad – produkciója

ZSŰRI

Zsűrielnök:
HENRY LITTLE (NAGY BRITANNIA)
A Nemzeti Opera Koordinációs Bizottság (UK) elnöke és az Orchestras Live vezérigazgatója

Zsűritagok:
JOSÉ CORREIA (FRANCIAORSZÁG)
Az Arte Concert programigazgatója

KJELL ENGLUND (SVÉDORSZÁG)
Hegedűművész, zeneszerző, karmester a NorrlandsOperan főigazgatója

ANNILESE MISKIMMON (DÁNIA)
A Den Jyske, Dán Nemzeti Opera művészeti vezetője

GUY COOLEN (BELGIUM)
A Music Theatre Transparant főigazgatója és művészeti vezetője

2015

EREDMÉNYEK

Legjobb Előadó:
MARLENE ASSAYAG
Szerep: Éj Királynője (W.A. Mozart: A varázsfuvola)
A Szegedi Nemzeti Színház produkciója (Szeged, Magyarország)

Legjobb Produkció :
ANNELIES VAN PARYS: PRIVATE VIEW
Muziektheater Transparant (Antwerpen, Belgium) produkciója
Rendező: Tom CREED

ARTE Közönségdíj:
WOLFGANG AMADEUS MOZART: VARÁZSFUVOLA
Szegedi Nemzeti Színház produkciója
(Szeged, Magyarország)
Rendező: ALFÖLDI Róbert

ZSŰRI

Zsűrielnök:
HENRY LITTLE (NAGY BRITANNIA)
A Nemzeti Opera Koordinációs Bizottság (UK) elnöke és az Orchestras Live vezérigazgatója

Zsűritagok:
JOSÉ CORREIA (FRANCIAORSZÁG)
Az Arte/Arte Live Web programigazgatója

DIETER KAEGI (Svájc)
A svájci Biel Solothurn Színház és Zenekar főigazgatója, a Lismore Music Festival művészeti igazgatója

KJELL ENGLUND (SVÉDORSZÁG)
Hegedűművész, zeneszerző, karmester, a NorrlandsOperan főigazgatója

VAJDA GERGELY
Klarinétművész, zeneszerző, karmester, a Huntswille Symphony zeneigazgatója

2014

EREDMÉNYEK

Legjobb Előadó:

MARION GRANGE (Franciaország)
Szerep: Suzanne (Christian Henking: Figaro¿)
A Bien Solothurn Színház és Zenekar produkciója (Svájc)

Legjobb Produkció:

HARRISON BIRTWISTLE: PUNCH és JUDY 
A Die Neue Oper Wien produkciója (Ausztria)
Rendező: Leonard PRINSLOO

ZSŰRI

Zsűrielnök:
PHILIPPE AGID (FRANCIAORSZÁG)
A párizsi operaház korábbi főigazgató-helyettese

Zsűritagok:
RAYMOND DUFFAUT (FRANCIAORSZÁG)
A Chorégie d’Orange igazgatója
Az Opéra-Théatre d’Avignon művészeti tanácsadója

JOSÉ CORREIA (FRANCIAORSZÁG)
Az Arte/Arte Live Web programigazgatója

HENRY LITTLE (NAGY BRITANNIA)
A Nemzeti Opera Koordinációs Bizottság (UK) elnöke és az Orchestras Live vezérigazgatója

ÓKOVÁCS SZILVESZTER (MAGYARORSZÁG)
A Magyar Állami Operaház főigazgatója

2013

EREDMÉNYEK

Legjobb Női Előadó:
JELENA KONČAR (Szerbia)
Szerep: Miss N.N. (A nyár utolsó virága, Szerb Nemzeti Színház és Croatian Composers’ Society – Music Biennale Zagreb)

Legjobb Férfi Előadó:
SEBASTIEN OBRECHT – (Franciország)
Szerep: Peter Quint – (A csavar fordul egyet, Isztambuli Állami Opera és Balett)

Legjobb Produkció – A nemzetközi zsűri díja:
RUSSEL HEPPLEWHITE: LAJKA, AZ ŰRKUTYA
(English Touring Opera, London – Rendező: Tim YEALLAND)

Legjobb Produkció – Az ARTE közönségdíja:
BENJAMIN BRITTEN: A CSAVAR FORDUL EGYET
(Isztambuli Állami Opera és Balett, Isztambul – Rendező: Aytaç MANIZADE)

Az egyetemi zsűri kollektív díja:
LAJKA, AZ ŰRKUTYA
(English Touring Opera, London – Rendező: Tim YEALLAND)

Az egyetemi zsűri egyéni díja:
İLYAS SEÇKIN
Miles szerepében (A csavar fordul egyet, Isztambuli Állami Opera és Balett)

A civil zsűri díja:
PÁL TAMÁS, MOLNÁR ZSUZSA, TORONYKŐY ATTILA
Giuseppe VERDI: Simon Boccanegra

ZSŰRI

Zsűrielnök:
RAYMOND DUFFAUT (FRANCIAORSZÁG)
A Chorégies d’Orange Fesztivál igazgatója, az Avignon-i Opera és a Massy Opera művészeti tanácsadója, az Auditorium Du Vaucluse Jean Moulin főigazgatója. Centre Français de Promotion Lyrique igazgatója, a franciaországi Operák Szövetségének (Réunion des Opéras de France) elnöke

Zsűritagok:
PASCAL ARON (FRANCIAORSZÁG)
Az ARTE France Művészet és Előadás Osztályának igazgatója

GUY COOLEN (BELGIUM)
A Muziektheater Transparant művészeti-és főigazgatója, az Operadagen Rotterdam Festival művészeti igazgatója

DIETER KAEGI (SVÁJC)
Operarendező, a svájci Biel Solothurn Színház és Zenekar főigazgatója, a Lismore Music Festival művészeti igazgatója

FABRIZIO MELANO (USA)
1970 óta a New York-i Metropolitan Opera főrendezője

PHILIPPE AGID (FRANCIAORSZÁG)
A párizsi operaház korábbi főigazgató-helyettese, nemzetközi tanácsadó

HENRY LITTLE (NAGY BRITANNIA)
A Nemzeti Opera Koordinációs Bizottság (UK) elnöke és az Orchestras Live vezérigazgatója

2012

EREDMÉNYEK

Legjobb Női Előadó:
VICTORIA MARKARYAN
Grúzia, Szerep: Fiatal Mileva, (Mileva, Szerb Nemzeti Színház)

Legjobb Férfi Előadó:
PHILIPPE BROCARD
Franciaország, Szerep: Jay (Haláleset a családban, Center for Contemporary Opera NY)

Legjobb Produkció – A nemzetközi zsűri díja:
WILLIAM MAYER: HALÁLESET A CSALÁDBAN
(Center for Contemporary Opera, NY – Rendező: Alföldi Róbert)

Legjobb Produkció – Az ARTE közönségdíja:
WILLIAM MAYER: HALÁLESET A CSALÁDBAN
(Center for Contemporary Opera, NY – Rendező: Alföldi Róbert)

KÜLÖNDÍJAK:
A Magyar Állami Operaház különdíja:
MIKSCH ADRIENN (Magyarország) 
Szerep: Mary (Haláleset a családban, Center for Contemporary Opera NY)

A Fesztivál Különdíja:
PETROVICS ESZTER
A Fesztivál operáinak élő közvetítésének televíziós rendezőjeként nyújtott négy éves munkájáért

ZSŰRI

Zsűrielnök:
BERNARD FAIVRE D’ARCIER (FRANCIAORSZÁG)
A Biennales de Lyon elnöke,
Arsenal de Metz elnöke,
Nemzetközi Tanácsadó

Zsűritagok:
RAYMOND DUFFAUT (FRANCIAORSZÁG)
A Chorégie d’Orange igazgatója
Az Opéra-Théatre d’Avignon művészeti tanácsadója

GÉRARD FACQ (FRANCIAORSZÁG)
Az Opéra-Théatre d’Avignon igazgatója

JOSÉ CORREIA (FRANCIAORSZÁG)
Az Arte/Arte Live Web programigazgatója

WALTER KOBÉRA (AUSZTRIA)
A Neue Oper Wien igazgatója

ÓKOVÁCS SZILVESZTER (MAGYARORSZÁG)
A Magyar Állami Operaház főigazgatója

2011

EREDMÉNYEK

Legjobb női előadó:
RAQUEL CAMARINHA (PORTUGÁLIA)

Legjobb férfi előadó:
WASSYL SLIPAK (UKRAJNA)

Legjobb produkció:
VIKTOR ULLMANN: AZ ATLANTISZ CSÁSZÁRA
Krakkói Opera (Lengyelország) / Rendező: Beata Redo-Dobber

Legjobb produkció/közönségdíj:
JOSEPH MYSLIVEČEK: ANTIGONA
Theater Biel Solothurn (Svájc) / Rendező: Andreas Rosar

A zsűri különdíja:
A Francesca da Rimini és A titkosügynok c. produkciókban nyújtott kiemelkedő alakításáért
MIKSCH ADRIENN (MAGYARORSZÁG)
És a Fesztivál produkcióinak kíséretében nyújtott kiemelkedő teljesítményéért
SZEGEDI SZIMFONIKUS ZENEKAR

ZSŰRI

Zsűrielnök:
RAYMOND DUFFAUT (FRANCIAORSZÁG)
A Chorégies d’Orange Fesztivál igazgatója, az Avignon-i Opera és a Massy Opera művészeti vezetője, az Auditorium Du Vaucluse Jean Moulin főigazgatója. Centre Français de Promotion Lyrique igazgatója, a franciaországi Operák Szövetségének (Réunion des Opéras de France) alelnöke

Zsűritagok:
ROST ANDREA (MAGYARORSZÁG)
Operaénekes, Kossuth-díjas, Liszt-díjas Érdemes művész

WALTER KOBÉRA (AUSZTRIA)
Karmester, egyetemi tanár, a bécsi Neue Oper művészeti-és főigazgatója

HENRY LITTLE (NAGY BRITANNIA)
Az Operák Nemzeti Szövetségének elnöke és az Orchestras Live igazgatója

LUCA TARGETTI (OLASZORSZÁG)
A milanói Teatro alla Scala casting igazgatója

ESTHER LEHOCZKY (FRANCIAORSZÁG)
Az ARTE France főszerkesztője

2010

EREDMÉNYEK

Legjobb Férfi Előadó:
BALCZÓ PÉTER (Magyarország) megosztott II.díj
Szerep: Alfredo Germont (Giuseppe Verdi: La Traviata)
A Szegedi Nemzeti Színház produkciója (Magyarország)

HAJA ZSOLT (Magyarország) megosztott II.díj
Szerep: Kosztantyin (Thomas Pasatieri: Sirály)
A Dicapo Opera Theatre produkciója (New York, USA)

ALEXEY BOGDANCHIKOV (Oroszország) III.díj
Szerep: Barrett (Marco Tutino: A lakáj)
A Josef Kajetán Tyl Színház színház produkciója (Csehország)

Legjobb Női Előadó:
CHRISTINA BAGGIO (Olaszország)
Szerep: Renata (Szergej Prokofjev: A Tüzes Angyal)
A Csokonai Színház produkciója (Debrecen)

A DUNA Televízió díja:
GIUSEPPE VERDI: TRAVIATA
A Szegedi Nemzeti Színház produkciója (Magyarország)
Rendező: JURONICS Tamás

Az ARTE Televízió Díja
KNUT VAAGE: VESLEFRIKK
A Den Nye Opera produkciója (Norvégia)
Rendező: ALFÖLDI Róbert

ZSŰRI

Zsűrielnök:
RAYMOND DUFFAUT (FRANCIAORSZÁG)
A Chorégies d’Orange Fesztivál igazgatója, az Avignon-i Opera és a Massy Opera művészeti vezetője, az Auditorium Du Vaucluse Jean Moulin főigazgatója. Centre Français de Promotion Lyrique igazgatója, a franciaországi Operák Szövetségének (Réunion des Opéras de France) alelnöke

Zsűritagok:
GABRIELLE BABIN GUGENHEIM (FRANCIAORSZÁG)
Az ARTE programigazgatója

STEFAN BALDURSSON (IZLAND)
Az Izlandi Opera Művészeti- és Főigazgatója

DANIELE BORNIQUEZ (OLASZORSZÁG)
A milánói Scala Akadémia zeneigazgatója

FABRIZIO MELANO (USA)
A New York-i Metropolitan Opera főrendezője.

SHARON THOMAS
A Metropolitan Opera rendezője

NICHOLAS PAYNE (EGYESÜLT KIRÁLYSÁG)
az Opera Europa igazgatója

HORVÁTH ÁDÁM (MAGYARORSZÁG)
A Magyar Állami Operaház Miniszteri Biztosa

2009

EREDMÉNYEK

Legjobb női előadó:
KRISTIN SAMPSON (USA)
(Tobias Picker: Emmeline – Dicapo Opera Theatre – Rendező: Alföldi Róbert)

Legjobb férfi előadó:
NYÁRI ZOLTÁN (MAGYARORSZÁG)
(David Alagna: Egy halálraítélt utolsó napja – Debreceni Csokonai Színház – Rendező: Nadine Duffaut)

Közönségdíjak:
Legjobb előadó:
NYÁRI ZOLTÁN (MAGYARORSZÁG)
(David Alagna: Egy halálraítélt utolsó napja – Debreceni Csokonai Színház – Rendező: Nadine Duffaut)

Legjobb produkció:
DAVID ALAGNA: EGY HALÁLRAÍTÉLT UTOLSÓ NAPJA
(Debreceni Csokonai Színház – Rendező: Nadine Duffaut)

ZSŰRI

Zsűrielnök:
FABRIZIO MELANO (USA)
A New York-i Metropolitan Opera főrendezője

Zsűritagok:
BÁTOR TAMÁS (MAGYARORSZÁG)
A Miskolci Nemzetközi Operafesztivál ügyvezető igazgatója, a Magyar Állami Operaház és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar művészeti tanácsadója

DANIELE BORNIQUEZ (OLASZORSZÁG)
A milánói Scala Akadémia zeneigazgatója

LAURENCE DALE (FRANCIAORSZÁG)
Operaénekes, az Evian Festival művészeti vezetője

PAUL-EMILE GESLIN (FRANCIAORSZÁG)
A Mezzo Televízió partnerkapcsolati igazgatója

STEIN OLAV HENRICHSEN (NORVÉGIA)
Den Nye Opera próza tagozatának igazgatója, (Bergen)

MARTON ÉVA (MAGYARORSZÁG)
Kossuth-díjas, Bartók és Pásztory-díjas előadóművész, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezető tanára

2008

EREDMÉNYEK

Legjobb férfi előadó:
ADAM DIEGEL (USA)
Cilea: Adriana Lecouvreur – Szegedi Nemzeti Színház produkciója
Rendező: Michael STURM)

Legjobb női előadó:
JANJA VULETIC (Horváthország)
Britten: Lukrécia meggyalázása – Balti Opera
Rendező: TELIHAY Péter

Közönségdíjak:
Legjobb előadó:
MARCIN HABELA (Lengyelország)
Kingsley-Kunze: Raoul – Theater Bremen
Rendező: Julia HAEBLER

Legjobb produkció:
ROBERT WARD: A SALEMI BOSZORKÁNYOK
Dicapo Opera produkciója
Rendező: ALFÖLDI Róbert

ZSŰRI

Zsűrielnök:
ANATOLIJ VASZILJEV (OROSZORSZÁG)
Színházrendező, a vezető kortárs színpadi direktorok egyike. A moszkvai Drámai Művészet Iskolája színház alapítója és vezetője, a Lyon-i egyetem drámaprofesszora

Zsűritagok:
MARTON ÉVA (MAGYARORSZÁG)
Kossuth-díjas, Bartók és Pásztory-díjas előadóművész, a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezető tanára.

PHILIP DE LA CROIX (FRANCIAORSZÁG)
Újságíró, zenekritikus, író és előadó. 2007-től a Mezzo Televízió igazgatója.

MICHAEL CAPASSO (USA)
A New York-i Dicapo Opera igazgatója

JERZY SNAKOWSKY (LENGYELORSZÁG)
A Balti Opera igazgatója

ALAIN SURRANS (FRANCIAORSZÁG)
Rennes-i Opera igazgatója